Türkiye'nin ilk
ISO-15189 Akreditasyonuna
Sahip Laboratuvarı!

Kurumsal

Menu

LabBlog!

Ekipman

Laboratuvarımız konvansiyonel ve ileri teknoloji gerektiren tüm sitogenetik ve moleküler genetik çalışmaları gerçekleştirebilecek altyapı ve donanıma sahip olup; sitogenetik çalışmalar için hücre ve doku kültürü laboratuvarı,“Applied Imaging” ve “Metasystem”genetik görüntüleme ve çalışma istasyonları, konvansiyonel (6 adet) ve kantitatif PCR cihazları (3 adet), dizi analizi cihazları (ABI 3100 Genetic Analyer ve Genome LabGeXP Genetic Analysis System), Genomik profilleme cihazı (Affymetrix GeneChip System 3000Dx), yeni nesil DNA dizi analizi cihazı (İlluminaMyseqDx), Nanoparçacık bazlı DNA ve RNA deteksiyon sistemi (Nanostring), otomatik DNA ve RNA izolasyon cihazı (MagnaPure LC)ile donatılmıştır.


HVAC Sistemi : Sınıflandırılmış alanlarda basınçlar, basınç farkları, hava akım hızları, ısı ve nem, otomatik sistemler ve manuel olarak, gereken standarda göre belirlenmiş aralarla izlenmektedir


Elektrik Sistemi : Binanın bütünü, jeneratör ve kesintisiz güç kaynağı sistemleri ile desteklenmektedir.Ekipman: Acıbadem Labgen'in tüm ekipmanlarının CE ve/veya TSE damgası taşıması zorunludur. Ekipmanın düzenli aralarla bakım ve kalibrasyonu yapılır, raporlanır.


Validasyon : Tüm ekipman, kurulum aşamasında dizayn (DQ), kurulum (IQ), performans (PQ), çalışma (OQ) validasyonlarına alınır.


Temizlik ve Sanitasyon : İlgili prosedür gereği düzenli sıklıkta uygulanır. Binanın ve ekipmanın günlük rutin temizliği özel eğitim verilen personel tarafından yapılır ve kayıt altına alınır.


Bilgi İşlem Alt Yapısı : Acıbadem Sağlık Grubu'nun 10 yıldır kullanmakta olduğu network altyapısını kullanmaktadır. Acıbadem Labgen için özel olarak oluşturulmuş, güvenlik ve gizliliğin ön planda tutulduğu etiket ve yazılım programları sayesinde sistemin otomasyonu sağlanmıştır. Ayrıca etiketlemede ISBT 128 sistemi kullanılarak ürünler, uluslararası tanımlarla kodlanmıştır.