Kalite Odaklı
Hizmet Anlayışı

Kalite & Akreditasyon

Menu

LabBlog!

Akreditasyon & Sertifikalar

Acıbadem Labgen Genetik Hastalıklar Değerlendirme Merkezimiz 10 Ocak 2017 tarihiden geçerli olmak üzere TÜRKAK tarafından TS EN ISO 15189 standardına göre akredite edilmiştir. Acıbadem Labgen Genetik Hastalıklar Değerlendirme Merkezi 06 Temmuz 2023 tarihinden geçerli olmak üzere CAP (College of American Pathologists) Laboratuvar Akreditasyon Program Standartlarına göre akredite edilerek Türkiye’nin CAP akreditasyonuna sahip ilk genetik laboratuvarı olmuştur.

 

TÜRKAK’ın ILAC’ın (International Laboratory Accreditation Cooperation)’ın çok taraflı anlaşmasına (MRA – Mutual Recognition Agreements) taraf olması nedeni ile laboratuvarımızın akreditasyonu ILAC’a üye tüm ülkelerde tanınır hale gelmiştir.

 

TS EN ISO 15189 standardının amacı tıbbi laboratuvarlarda güvenliği, hastaların ve tedaviden doğrudan sorumlu olan klinik personelin ihtiyaç duyduğu doğruluk ve kalitenin sağlanmasıdır.

 

CAP (College of American Pathologists)’in amacı patoloji ve tıbbi laboratuvar uygulamalarında mükemmelliğin sağlanmasıdır.